Do czego służy system monitoringu wizyjnego?

System monitoringu wizyjnego to jedna kamera lub kilka urządzeń monitorujących, które przekazują obraz do monitorów wideo lub telewizorów. Kamery można montować w różnych miejscach w celu zwiększenia bezpieczeństwa danego obiektu. System ten zwany jest także telewizją przemysłową. Stosuje się go w bankach, urzędach pocztowych oraz innych miejscach użyteczności publicznej. 

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje monitoringu: wizyjny i systemów alarmowych. Znajdziemy je na lotniskach, stacjach kolejowych, dworcach autobusowych, gdzie służą do identyfikacji poszukiwanych osób uczestniczących w konkretnych zdarzeniach. Do wyboru są również systemy doskonale sprawdzające się w firmach. System monitoringu wizyjnego znajduje zastosowanie między innymi w przypadkach napadu. Informacja alarmowa jest natychmiast przekazywana do dyspozytora Stacji Monitorowania. Kolejny krok to wysłanie grup patrolowych i interwencyjnych na miejsce zdarzenia oraz zawiadomienie Policji.

Usługa monitoringu wizyjnego – efektywny system i pełna ochrona

System monitoringu wizyjnego to idealne rozwiązanie do domu, biura lub firmy. Niezależnie od miejsca zastosowania zawsze wybieraj urządzenia najwyższej jakości oraz profesjonalne usługi. Celem stosowania tego systemu jest też prewencja wykroczeń, przestępstw i kradzieży. Można stosować go także w środkach transportu miejskiego. Najważniejszą zaletą jest możliwość błyskawicznej reakcji na zagrożenie. 

System monitoringu wizyjnego CCTV to asortyment, który można dopasować do konkretnych potrzeb i skonfigurować go tak, aby wyróżniał się najwyższą efektywnością w danym miejscu. Jest to bez wątpienia doskonały sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przez 365 dni w roku i pełną kontrolę oraz ochronę rozmaitych obiektów. 

Monitoring wizyjny domu

Monitoring wizyjny najczęściej wykorzystuje się w przypadku dużych przedsiębiorstw, jednak jest sprawdzonym rozwiązaniem również do domów. Jest niezawodną formą zabezpieczenia każdej nieruchomości. Opiera się na systemie kamer zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Jest również przydatny do monitorowania rozległego obszaru i obiektów wielopiętrowych.

Monitoring wizyjny domu warto zamówić w firmie PIAST GROUP, której usługi dotyczące monitorowania obiektów stałych i w ruchu opierają się o najnowsze rozwiązania techniczne. Telewizję przemysłową można bowiem rozbudować o dodatkowe elementy, takie jak czujniki zmierzchu, lampy na podczerwień czy teleobiektywy. Dzięki tym dodatkom system monitoringu staje się jeszcze skuteczniejszym narzędziem do kontrolowania i ochrony obiektów.

Udostępnij: