Monitoring wizyjny

MONITOROWANIE SYSTEMÓW OCHRONY ELEKTRONICZNEJ I ICH MONTAŻ

Monitoring wizyjny to idealne rozwiązanie zarówno dla klientów prywatnych, jak i komercyjnych. Zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa, a ponadto stanowi dużą oszczędność pieniędzy, gdyż ogranicza lub zupełnie wyklucza konieczność ochrony fizycznej obiektu. To ciągła kontrola za pomocą kamer przemysłowych, a w sytuacjach alarmowych, w szczególności w przypadkach napadu, wysłanie informacji o zdarzeniu do dyspozytora Stacji Monitorowania i pomoc Grupy Patrolowej lub Grupy Interwencyjnej. Wybierając  monitoring wizyjny od Piast Group, stawiasz na pełnię bezpieczeństwa. Zapraszamy!

Prowadzenie monitoringu wizyjnego – na czym polegają nasze usługi?

W Piast Group mamy własną całodobową Stację Monitorowania, która jest obsługiwana we wszystkie dni w roku przez zespół składający się z kilkunastu dyspozytorów. Ponadto dysponujemy kilkunastoma Grupami Patrolowymi i Grupami Interwencyjnymi. Mamy również wiele sieci partnerskich Grup na terenie całego kraju.

Nasz monitoring wizyjny częstoopiera się na systemie analizy obrazu. Pozwala to na  przyspieszenie reakcji, bowiem potencjalni sprawcy włamań czy napadów obserwowani mogą być jeszcze przed naruszeniem zabezpieczanych stref.

Nasza oferta to również monitoring GPS pojazdów. Dotyczy on monitorowania systemów elektronicznych zainstalowanych w pojazdach ruchomych. System monitoringu wizyjnego CCTV sprawdza się w każdym miejscu, gdzie najważniejsza jest ochrona mienia i bezpieczeństwo ludzi. 

Monitoring wizyjny obiektów przede wszystkim gwarantuje wysoką skuteczność ochrony obiektu. Wykorzystują go zarówno firmy, jak i sklepy czy szkoły. Można zastosować to rozwiązanie również w przypadku obiektów prywatnych.

Korzystną dla bezpieczeństwa funkcją monitoringu wizyjnego jest prewencja. Zainstalowane na chronionym obiekcie kamery oraz odpowiednie oznaczenie powodują odstraszanie włamywaczy i zniechęcanie do wtargnięcia na chroniony teren. Ponadto jest to doskonały sposób na identyfikowanie pojazdów, które pojawiają się na monitorowanym obszarze. To oszczędność pieniędzy, ciągła kontrola bezpieczeństwa.

W Piast Group działamy kompleksowo. W przypadku konieczności zawiadamiamy również inne służby, takie jak policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe, pogotowie wodociągowe, służby konserwatorskie czy inne.