Co wchodzi w zakres usług ochrony fizycznej?

Zapewnienie bezpieczeństwa sobie, swoim najbliższym, zleceniobiorcom czy użytkownikom obiektów użyteczności publicznej jest podstawowym elementem, mającym wpływ na komfort życia i pracy. W przypadku przedsiębiorstw, instytucji oraz urzędów, mowa nie tylko o zasadach BHP, opisanych w Kodeksie pracy, ale także o ochronie fizycznej. Co wchodzi w zakres usług ochrony fizycznej? Dlaczego warto zlecać ochronę fizyczną zewnętrznej firmie?

Ochronę fizyczną można zdefiniować jako ochronę osób i mienia w miejscu wskazanym przez kontrahenta. Świadczenie wykonywane jest przez osoby fizyczne, czyli profesjonalnych, doświadczonych i wykwalifikowanych fachowców, zatrudnionych w firmie ochroniarskiej. Ochrona fizyczna spełnia funkcję prewencyjną, zapobiegając kradzieżom, włamaniom i dewastacjom mienia. Ochrona fizyczna polega również na ochronie nietykalności cielesnej, zdrowia, a nawet życia zleceniobiorcy.

Ochrona fizyczna

Ochronę fizyczną świadczą profesjonaliści, wspierając się nowoczesnymi technologiami i systemami – zabezpieczeniami technicznymi, takimi jak elektroniczne urządzenia alarmowe i monitorujące. Za sprawą ochrony fizycznej mienie, teren lub osoby pozostają pod stałą opieką, a każde ewentualne zagrożenie jest niezwłocznie eliminowane. Pracownicy firmy ochroniarskiej mogą ustalić bowiem uprawnienia osób trzecich do przebywania na zabezpieczanym przez nich terenie lub w jego pobliżu.

Podstawą właściwej i skutecznej ochrony fizycznej mienia, osób czy budynku, jest zlecenie usługi firmie, gwarantującej profesjonalne podejście i doświadczenie pracowników. Wybierając odpowiednią firmę ochroniarską, warto zapoznać się z jej historią oraz zakresem świadczeń, jakie oferuje. Zespół naszych fachowców posiada odpowiednie kwalifikacje, zdobyte podczas szkoleń branżowych oraz postępuje zgodnie z zasadami, obowiązującymi w spółkach z Grupy Piast. Pracownicy, świadczący ochronę fizyczną dla klientów indywidualnych i biznesowych, są umundurowani i działają zgodnie z normami, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo kontrahentom.

Usługa ochrony fizycznej

W zakresie usług ochrony fizycznej mienia i osób realizujemy ochronę wewnętrzną i zewnętrzną zakładów, budynków użyteczności publicznej, parkingów i placów, obiektów o obowiązkowej ochronie oraz imprez masowych i okolicznościowych. Firma ochroniarska przeciwdziała wejściu na zabezpieczany teren osób nieuprawnionych, zapobiega przestępstwom i wykroczeniom, powstawaniom szkód wynikających z wyżej wymienionych zdarzeń, kontroluje ruch osobowo-towarowy, a także chroni zdrowie, życie i nietykalność cielesną klientów.

Gwarantujemy profesjonalne podejście i wysoką jakość świadczeń. Poza fizyczną ochroną mienia, osób oraz obiektów, wyposażamy naszych pracowników w dodatkowe środki ochrony technicznej. Cenimy sobie indywidualne podejście, dlatego zapraszamy do kontaktu, by ustalić szczegóły współpracy, dotyczącej ochrony fizycznej.

Udostępnij: