Jak dobrać system monitoringu wizyjnego do swoich potrzeb?

„Chroń swoją firmę przed kradzieżą, wandalizmem i intruzami dzięki profesjonalnemu monitoringowi wideo” – tego typu hasła reklamowe są domeną wielu dostępnych na rynku systemów monitorujących. Jednak jak wybrać ten odpowiedni dla siebie, swojego domu czy swojej firmy? Sprawdźmy!

System monitoringu wizyjnego CCTV – jak działa i gdzie jest używany?

System monitoringu wizyjnego CCTV (z angielskiego Closed Circuit Television) to system połączonych kamer, czujników ruchu oraz wyspecjalizowane Centrum Monitoringu obsługiwane przez kilkunastu pracowników Piast Grup, a także specjalistyczne rejestratory zapisujące obraz. System ten służy do obserwacji i rejestracji obrazu z określonych miejsc w celu poprawy bezpieczeństwa.

Celem monitoringu jest sprawdzenie warunków przestrzegania bezpieczeństwa, ochrony lub wykonania określonej procedury. Systemy monitorujące wykorzystywane przez firmę Piast Group sprawdzają się nie tylko przy ochronie budynków i ludzi, ale są też wykorzystywane w miejscach publicznych, takich jak szkoły, a przy wykorzystaniu GPS systemy elektroniczne mogą monitorować pojazdy ruchome.

Rozwiązania, które pomogą usprawnić operacje biznesowe

Monitoring wideo i kamery bezpieczeństwa zapewniają bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i Klientom. Jednocześnie pełnią funkcję prewencyjną wobec nieproszonych gości oraz zapewniają dokumentację i rejestrację niepożądanych zdarzeń. Firma Piast instaluje i serwisuje systemy wideo wiodących w świecie producentów. To daje pewność współpracy ze świadomym jakości partnerem w zakresie bezpieczeństwa.

Kamery CCTV rejestrują obraz i dźwięk, a sygnał jest przesyłany do rejestratora wideo. Przechowywane na dysku twardym lub na karcie pamięci sygnały są monitorowane przez całą dobę w stacji monitorowania Piast Group. Nadzór pozwala na szybką interwencję w sytuacjach alarmowych. Szeroka gama rozwiązań do nadzoru wideo Piast Group spełni potrzeby i dopasuje system do budżetu Twojej firmy.

Rodzaje systemów monitorujących

Wybierając monitoring wizyjny, należy najpierw zdecydować, jaki jest cel konkretnego nadzoru. Ważne jest, aby kamera posiadała niezbędne funkcje, ponieważ nawet najlepszy sprzęt jest bezużyteczny, jeśli będzie źle ustawiony. Dlatego warto skorzystać z doradztwa firmy, która ma niezbędne doświadczenie. W Piast Group uzyskasz niezbędne wskazówki co do monitoringu CCTV zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego.

Istnieją różne rodzaje monitoringu CCTV, które różnią się między sobą sposobem przesyłania i zapisywania obrazu z kamer. Najczęściej spotykane są:

  • monitoring analogowy,
  • monitoring cyfrowy,
  • monitoring hybrydowy.

System monitoringu wizyjnego musi być dostosowany do środowiska, w którym będzie zainstalowany. Kamery zewnętrzne są przystosowane do zmieniających się warunków pogodowych, takich jak deszcz, mróz czy promienie słoneczne.

Specjalne kamery, takie jak te termowizyjne, rejestrują promienie podczerwone emitowane przez ciała o temperaturze powyżej 0°C. To pozwala na widzenie w ciemności lub przez dym. Kamery modułowe pozbawione obudowy można zamontować w dowolnym miejscu i zakamuflować zgodnie z potrzebami.

Dodatkową trudnością może być właściwe zainstalowanie kamery, której zadaniem jest nagrywanie w nocy. Kamery z czujnikami ruchu są aktywowane przez ruch w polu widzenia. W ten sposób oszczędzają miejsce pamięci na dysku oraz energię elektryczną.

Jeśli nie masz pewności, jakie rozwiązanie będzie najlepsze, skorzystaj z pomocy specjalistów z Piast Group. Poprawnie dobrany i zainstalowany monitoring wizyjny nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale pozwoli zmniejszyć straty spowodowane kradzieżą lub aktami wandalizmu.

Udostępnij: