Monitoring wizyjny obiektów przemysłowych – jakie są jego zalety?

Monitoring wizyjny to system, z którym spotykamy się każdego dnia w centrach handlowych, szkołach, supermarketach, firmach, terenach miejskich, w tym na ulicach, skrzyżowaniach i parkingach. Monitoring wizyjny, znany także pod nazwą „telewizja przemysłowa/dozorowa”, umożliwia śledzenie obecnych zdarzeń za pomocą kamer. Rejestrowane w systemie monitoringu wizyjnego obrazy trafiają do centrum odbiorczego, w którym czuwający pracownicy ochrony mogą z łatwością nadzorować wybrany obszar czy obiekt.

Wykorzystywanie monitoringu wizyjnego pozwala wykrywać sytuacje, które w jakikolwiek sposób zagrażają chronionym osobom lub firmom, a także im zapobiegać. Co więcej, już same elementy monitoringu wizyjnego w halach przemysłowych i przed obiektami (kamery), skutecznie odstraszą i zniechęcą włamywaczy do wtargnięcia na zabezpieczony teren. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa pracownikom i obiektom, monitoring wizyjny, montowany w halach przemysłowych, posiada wiele innych zalet.

Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny stanowi duże ułatwienie podczas kontrolowania procesów produkcyjnych. Ponadto, z uwagi na całodobowe rejestrowanie obrazu, nagrania z monitoringu wizyjnego mogą stanowić również dowód popełnionych wykroczeń czy przestępstw lub ułatwić i przyśpieszyć zidentyfikowanie intruza. Monitoring wizyjny firm to duża oszczędność, gdyż może całkowicie wykluczyć konieczność korzystania z ochrony fizycznej. Monitoring wizyjny pozwala na ciągłe kontrolowanie bezpieczeństwa, bez względu na to, gdzie aktualnie znajduje się zleceniobiorca. Zamontowany w halach produkcyjnych monitoring wizyjny umożliwia kontrolowanie, czy pracownicy przestrzegają wszystkich zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Warto zaznaczyć, iż monitoring wizyjny w halach produkcyjnych i innych miejscach pracy można instalować tylko na potrzeby zapewnienia obiektowi oraz pracownikom bezpieczeństwa. Zabronione jest korzystanie z monitoringu wizyjnego, by nadzorować wydajność czy efektywność pracy zleceniobiorcy. Chcąc zwiększyć skuteczność ochrony firmy i zapobiec niepożądanym sytuacjom, warto zastosować monitoring wizyjny, nad którym nadzór sprawować będzie kadra profesjonalistów.

Monitoring obiektów

Nasza firma oferuje usługę monitoringu wizyjnego hal przemysłowych i innych obiektów w oparciu o najnowsze rozwiązania. Świadczenie monitoringu wizyjnego jest kompleksowe. Stacja Monitorowania obsługiwana jest we wszystkie dni w roku przez zespół kilkunastu dyspozytorów, dlatego mogą Państwo liczyć na szybkie i niezawodne działanie. Monitoring wizyjny, jaki oferujemy, opiera się na systemie czujek analizy ruchu, przekazującym wszelkie informacje o zagrożeniach do naszej stacji. Zapraszamy do zapoznania się z usługą monitoringu wizyjnego i kontaktu, by poznać szczegóły usługi oraz indywidualnie stworzony kosztorys.

Udostępnij: